Tipy na výlet - Rakousko

Rakousko

Město Retz

Retz byl založen koncem 13. století, ve středověku bylo městu uděleno právo obchodovat s vínem. Sklepení je staré několik set let a se svojí vlhkostí 78 % a teplotou 8 ° C je ideální pro skladování vína. Sklepení je 21 km dlohé a 30 m hluboké. Sklepení je největší vinný sklep ve střední Evropě. Dříve zde byly ukládány zásoby vína z celého regionu. Ve sklepení jsou k vidění obří kamenné sudy, které jsou uvnitř obloženy kachličky.

Rakousko

Vídeň - Prater

Obdobou pražské Matějské pouti je ve Vídni Prater - pouťový zábavní park, který má po celý rok pro hravé návštěvníky přichystanou štědrou nabídku atrakcí. Rozkládá se poblíž stance metra Praterstern na červené lince U1 - jen tři zastávky od centrální stanice Stephansplatz. Stačí se chytit davu mládeže, která zde většinou také vystupuje a míří spolu s Vámi do světa adrenalinu a zábavy.

Rakousko

Vinobraní Retz

Dolní Rakousko, slavné vinobraní v městě Retz, festival s průvodem na náměstí, historické vinné sklepy, kašna s vínem. Výlet na skvělé vinobraní v Retzu - slavné vinařské město kousek za hranicemi, prohlídka staletých vinných sklepů, které patří k nejrozsáhlejším v Evropě, festival vína - veselý průvod vinařů, kašny s vínem, ohňostroj.

Rakousko

Dýňový fest v Retzu

Dýňový festival (Kürbisfest) se pyšní vyřezávanými plody dýní do tvaru nejrůznějších soch, místními zvyklostmi, folklórní hudbou nebo např. tradičním karnevalem masek. Lidé z oblasti Retzerlandu jsou schopni vytvořit z tohoto neohrabaného plodu hotové kulinářské lahůdky. V některém z místních hostinců nebo u stánku můžete vyzkoušet krémové polévky.