O vinařství

Penzion Šatov

Vinařství u Šimečků je malé vinařství rodinného typu, které vyrábí vína klasickým způsobem, metodou přírodního kvašení. Majitelé Josef a Marie pokračují ve šlépějích svých předků už třetí generaci. Své první víno vyrobil Josef ve svých 20 letech. Nejprve víno vyráběl pro sebe, rodinu a své přátele. A protože přátel bylo čím dál víc rozhodli jsme se výrobu vína navýšit a založit vinařství.

K výrobě vína využíváme nejen hrozny ze své vinice, ale i hrozny zakoupené od moravských pěstitelů. Víno zraje jak ve skleněných demižonech, tak i v nerezových tancích. Naše vinařství se zaměřuje na menší šarže. Pro jednodušší administrativu jsou uváděna vína s označením Moravská zemská vína - je však uváděna cukernatost hroznů při sklizni, která odpovídá vínům s přívlastkem.

Součástí vinného sklepa je i lisovna, která slouží pro výrobu všech našich vín a současně je přizpůsobena i k degustacím vína pro menší skupiny do 18 osob. Stáří sklepa je datováno od 18. století.

Můžete u nás ochutnat např. Ryzlink rýnský, Chardonnay, Muškát moravský, Sauvignon, Kerner, Irsai Oliver, Hibernal, Pálavu. Přáním každého vinaře může být jen výborné víno a spokojený zákazník. Zatím se nám toto přání plní tak se staňte i vy našim spokojeným zákazníkem.

Aktuální nabídku vín včetně cen Vám rádi zašleme, neváhejte nás kontaktovat.