Tipy na výlet - Znojmo

Znojmo

Rotunda sv. Kateřiny

Význam rotundy sv. Kateřiny spočívá především v její unikátní malířské výzdobě. Z obsahu románských maleb, pocházejících asi ještě z konce 11. století je zřejmé, že do obsáhlé náboženské tématiky jsou začleněny i dynastické motivy týkající se mýtického původu přemyslovského rodu a oslavy předurčení Přemyslovce Konráda I. Znojemského českým knížetem v roce 1091.

Znojmo

Znojemský hrad

Na západním okraji městského centra ve Znojmě se nachází Hradní ulice s hradním komplexem. Hrad samotný zaujímá ostrožnu nad soutokem Dyje a Gránického potoka ve Znojmě. Součástí hradního komplexu je také známá rotunda svaté Kateřiny.

Znojmo

Znovínský košt vín

Ochutnávka znovínských ročníkových vín, pozdních sběrů, výběrů, ledových vín, úspěšných vín na tuzemských i světových výstavách, archivních i unikátních vín. Podvečer zpříjemní cimbálová muzika.

Znojmo

Velikonoční prohlídka Znojmem s degustací vín

Dlouhé únavné zimní dny jsou již za námi a vy se můžete těšit na první prohlídku Znojma s degustací vín v letošním roce.

Znojmo

Májová romantická prohlídka města Znojma

Večerní romantická prohlídka města Znojma spojená s degustací šesti vzorků vín ze znojemské vinařské podoblasti.

Znojmo

Odemykání Naučné stezky

Těšit se můžete na staré zvyky vynášení Hroznového kozla, cimbálovou muziku, dobré víno a krásnou procházku u prostřed vinic a sklepů.

Znojmo

Znojemské muzeum

Jihomoravské muzeum ve Znojmě je jedním z nejstarších muzeí na jižní Moravě. Původně bylo založeno jako německé vlastivědné muzeum a pyšní se více než 30 podsbírkami zapsanými v Centrální evidenci sbírek.

Znojmo

Radniční věž

Radniční věž je hlavní dominanta města Znojma a patří k nejvýznamnějším gotickým stavbám v Česku. Byla postavena v letech 1445–1448 Mikulášem ze Sedlešovic. Věž je asi 80 m vysoká a je opatřena vyhlídkovým ochozem, který je celoročně přístupný. Věž se nachází na Obrokové ulici, která spojuje Horní náměstí a Masarykovo náměstí.

Znojmo

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí je jedním z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů ve střední Evropě, jehož počátky vzniku se datují do 14. století. Spletitá podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami. Jejich délka se odhaduje na 27 km a vedou až čtyřmi patry pod historickým jádrem města.

Znojmo

Znojemský turistický vláček

Vyhlídkový turistický vláček je zajišťován nejsilnějším strojem své kategorie a má dva vagóny s celkovou kapacitou 64 míst, které mají polstrovaná sedadla, stahovací okna pro případ deště a pohledově prostupnou střechu.

Znojmo

Putování za znojemským veltlínem

Tradiční akce pořádaná spolkem Sdružení znojemských vinařů z.s. pro milovníky Veltlínu zeleného, ale samozřejmně i jiných vín v autentickém prostředí vinic a sklepů znojemské vinařské podoblasti. Letos je v programu návštěva vinařů ve vinařských obcích Višňové, Rajhrad, Branišovice, Bohutice...

Znojmo

Znojemské historické vinobraní

První Znojemské historické vinobraní se uskutečnilo již v roce 1966. Jeho autorem a zakladatelem byl František Koukal, který dokázal ve svém scénáři skloubit jak slavnou minulost královského města na řece Dyji, tak i jeho zachovalé historické kulisy a vinařskou tradici.

Znojmo

Tour de burčák

Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích. Místo konání Znojmo - Loucký klášter.

Znojmo

Festival vína VOC Znojmo

V rámci festivalu se každoročně představí nově certifikovaná vína VOC Znojmo. Těšit se můžete na bohatý kulturní program. Programem provází Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.

Znojmo

Pivní slavnosti Znojmo

Pivní slavnosti se konají v centru města Znojma se spousty kapel a muziky. Konání je na Horním náměstí ve Znojmě.

Znojmo

Piknik s degustací vín

Piknik bude probíhat u kapličky obklopené ze všech stran vinohrady a krásnými výhledy. Řízená degustace sedmi vzorků vín ze znojemské vinařské podoblasti.

Znojmo

Zarážení hory s Hroznovou kozou

Hotaře doprovází hoznová koza a průvod Spolku přátel Hroznové kozy v kostýmech. Začátek před kostelem v Havraníkách.

Znojmo

Koupaliště Znojmo

Městskou plovárnu Louka naleznete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma. Hlavní vstup je situován z ulice Melkusovy, tam je možné zaparkovat automobil nebo v oplocené části odstavit kolo. Kapacita plovárny je 2450 návštěvníků